Atletická letní sezona odstartovala

  15. 5. 2022        Zuzana Václavíková

Po covidem zkrácené loňské sezóně a velkém úspěchu přípravkového družstva dívek jsme se s nadšením vrhli do další atletické sezóny. Při přestupu do kategorie mladších žákyň a žáků bychom chtěli zužitkovat zkušenosti nabité z předchozích sezón a získat minimálně dílčí úspěchy i pro nás v nových, většinou technických disciplínách.

V měsíci dubnu proběhlo 1. kolo družstev mladšího žactva, které bylo novinkou pro všechny týmy Pardubického kraje. Ve Vysokém Mýtě se sešla všechna družstva kraje v přespolním běhu. Děvčata si ve složení Bětka Dvořáková, Magda Krejčí, Nika Kučerová a Dita Václavíková doběhla celkově pro krásné 3. místo. Kluci ve složení Kuba Kučera, Kuba Holík, Sebastián Kačer, Ráďa Šimon a Šimon Kolář skončili celkově na 6. místě. Dita a Magda se svými výkony nominovaly na MČR v krosu ve Slavkově u Brna, který se konal následující víkend. Dívky v nové disciplíně mezi ostřílenými závodnicemi posbíraly další cenné zkušenosti a ze sto osmi zúčastněných skončila Dita na 44. místě a Magda na 60. místě.

20220326_121045.jpg

Dne 30. dubna se Dita Václavíková, Magdalena Krejčí, Jolana Krejčí a Bětka Dvořáková pustily do pětibojařského klání na Svitavských vícebojích. Disciplínami byly - 60 m, 800 m, 60 m s překážkami, dálka a hod míčkem. Z třiceti pěti zúčastněných dívek z různých českých a moravských atletických oddílů v celkovém pořadí skončily Dita na 8. místě, Magda na 17. místě, Bětka na 20. místě a Jolka na 26. místě.

Dalším závodem, na který se vydali hájit naše barvy Zuzka Houserová, Magda Krejčí, Raďa Šimon a Dita Václavíková, byl výběh do Pekláku v České Třebové. Ďábelská sjezdovka a 500 m dlouhá trať byla náročná, ale s odvahou ji zdolali všichni naši svěřenci. Ve svých kategoriích si Dita doběhla v čase 3:37 min. pro skvělé 3. místo, Magda v čase 3:46 pro 6. místo, Zuzka v čase 6:12 pro 4. místo a Radovan v nabité kategorii kluků v čase 4:21 obsadil 11. místo.

Začátek května pro náš oddíl odstartoval obrovským překvapením, když se přípravkové družstvo našich děvčat umístilo v anketě Sportovec města Moravská Třebová na 1. místě v kategorii kolektiv. Pro holky to byla veliká odměna za vyložené úsilí předchozích let.

IMG-20220509-WA0003.jpg

Dne 7. května. hájila naše barvy na Letohradské pětce Magdalena Kreječí. Na trati 1500 m předvedla skvělý výkon a na nelehké trati si doběhla pro 3. místo.

Následující den proběhl v Moravské Třebové Malý Dětřichovský memoriál. V kategorii 2.-3. tříd si pro 2. místo doběhl náš nejmladší svěřenec Sebastian Kačer. V kategorii 4.-5. tříd vybojoval zlato Šimon Kolář. Další kategorie 6.-7. třída měla pro naše barvy nejpočetnější zastoupení a 1. místo mezi děvčaty vybojovala Dita Václavíková, 3. místo Adéla Friedlová a mezi chlapci si pro stříbro doběhl Kuba Kučera a těsné 4. místo vybojoval Kuba Holík.

IMG-20220509-WA0007.jpg

Všem našim atletům gratulujeme a těšíme se na další závody, které nás čekají již tuto středu 11. 5., kdy se ve Svitavách koná 2. kolo družstev mladšího žactva.

Trenéři AKMTR

přejít na úvodní stránku přejít na seznam všech článků