Atletické shrnutí roku 2019

  11. 12. 2019        Zuzana Václavíková

V letošním roce soutěžilo pod AKMTR ve všech dětských kategoriích celkem 25 závodníků - čtyři starší žákyně, jeden starší žák, dvě mladší žákyně, jeden mladší žák, dvanáct dívek v přípravce a pět přípravkových chlapců. A jaké je celkové hodnocení sezóny?

Do soutěže družstev Pardubického kraje se zapojila pouze družstva přípravek dívek a hochů. Družstvo dívek přípravek mile překvapilo, když ve své skupině obsadilo 4. místo, které jim stačilo k účasti ve finále KP družstev v Chrudimi. V něm sice obsadilo konečné 8. místo, ale výkony dívek jsou velkým příslibem do příští sezony. Družstvo chlapců obsadilo ve své skupině 7. místo.

Na krajských přeborech jednotlivců vybojovala Lucie Dolečková medaili za 2. místo v běhu na 1500 m. Seriálu Iscarex pohár mládeže se pravidelně zúčastňovaly - Jolana Krejčí, Magdalena Krejčí a Dita Václavíková. Byla to právě Dita, která obsadila v konečném pořadí celého poháru ve své kategorii 1. místo, Magdalena byla 4. a Jolana obsadila 8. místo. Dita navíc vyhrála i celkové pořadí Zemské Míle a běhu do vrchu Pekelný kilometr, které jsou součástí Iscarex poháru. Na prvních závodech seriálu se úspěšně prezentovali i Lucie Dolečková, Veronika Koblovská a Jakub Koblovský. Pekelný kilometr si vyzkoušela Tereza Kalousková a Zemskou míli běhala Laura Polášková.

38.ročníku Malého dětřichovského memoriálu se účastnili téměř všichni žákovští atleti našeho oddílu. Nejvyšší místa ve svých kategoriích vybojovali - 1. místo: Šimon Kolář, Dita Václavíková, Jakub Kučera, Lucie Dolečková a Jakub Koblovský, 2. místo: Tereza Kalousková a Jana Matoušková, 3. místo: Magdalena Krejčí a Veronika Koblovská.

Účast na Moravskotřebovských vícebojích proměnily v medailový úspěch ve svých kategoriích - 2. místo: Lucie Dolečková a Dita Václavíková, 3. místo: Julie Klímová.

Nejlepší výkony jednotlivců

  • ve starším žactvu vytvořila Lucie Dolečková (33,64 - 200 m př.),
  • v mladším žactvu Julie Klímová (48,12 - 300 m),
  • v přípravce Mariana Stenzlová (9,51 - 60m)
  • minipřípravce Dita Václavíková (2:03,90 - 600 m).

Objevem roku byla vyhlášena Tereza Kalousková z kategorie dívky minipřípravka.

Za všechny trenéry klubu AKMTR všem našim mladým atletům děkuji a do příštího roku přeji pevné zdraví, sportovní zápal do dalších klání a co možná nejhodnotnější výsledky.

Radek Pavliš

přejít na úvodní stránku přejít na seznam všech článků