Muži ve 2. kole II. ligy v Pardubicích

  14. 6. 2018        Ivo Brýdl

V sobotu 9.6. pokračovali můži ve svém působení v 2. lize. Tradičně v převleku vyrazili do Pardubic a svým stylem dali vzpomenout působení našich žen v předchozích sezónách.

V sestavě 12 borců chyběl nejlepší bodovač předchozího kola Martin Bína. Kluci museli tedy máknout i za něj. Ligová premiéra čekala Michala Borka (naše nová posila, kterou jste mohli vidět na MT vícebojích 2017). Michal se předvedl ve skvělé formě, když na 100 m (11,50/ 4. místo) a 200 m (23,11/ 5. místo) předvedl osobní rekordy a výraznou měrou pomohl i štafetě na 4x400 m (Stenzl, Havlík, Pálka, Borek) ke třetímu místu. Naše béčková štafeta (Matuška, Svoboda, Sekanina, Nárovec) doběhla hned v závěsu na 4. místě a tak z 8 týmu dokázali naše borce porazit pouze 2 kluby. Třebová potvrdila, že je tradičně štafetovou velmocí, kdy jako jediná postavila i štafetu C (Jílek, Berka, Bárta, Částka).

Nejlepším bodovačem se stal Mišák Havlík, který byl druhý na 110 m př. (16,02) a pátý na stovce (11,52). Na bednu se probojoval i třetí Ondra Svodoba v běhu na 3 000 m př. (10:15,32).

Tradičně nejvíce bodů náš tým získal na všech překážkových tratích, sprintech a ve štafetách. Ve vrzích už se někteří začínají oťukávat. Hlavně v oštěpu a disku. Každopádně nějaký mohutný muž by se nám hodil ;)

Celkově náš tým skončil na 7. místě. Jen o pár bodů mu uteklo místo šesté, které obhajoval z prvního kola.

Kompletní výsledky najdete zde: http://online.atletika.cz/vysledky/35492/

Příští kolo čeká naše muže 30.6. v Ústí nad Orlicí. Zde se očekává nejpočetnější sestava a útok na vyšší příčky zajišťující klid od sestupových pozic.

Držte palec 🤘👍

přejít na úvodní stránku přejít na seznam všech článků